Od pondelka 8. februára sa predĺži núdzový stav, začne platiť aj COVID automat. Čo to znamená a kedy potrebujeme certifikát?

08.02.2021

Vláda predĺžila núdzový stav o 40 dní, naďalej platí zákaz vychádzania s niekoľkými výnimkami, na ktoré budete potrebovať potvrdenie o negatívnom teste. Toto potvrdenie sa napokon bude vyžadovať od stredy 10. februára, pričom periodicita testovania sa bude meniť v závislosti od regionálnej fázy COVID automatu. (Od zákonných zástupcov detí, ktoré v pondelok 8. februára opäť zasadnú do školských lavíc, sa bude potvrdenie o negatívnom teste vyžadovať už od pondelka 8. februára. Rovnaké sa vyžaduje aj od učiteľov a zamestnancov škôl.)

Od pondelka 8. februára je celé Slovensko v čiernej fáze COVID automatu. V čiernych a bordových okresoch budú zamestnanci potrebovať nový test každých 7 dní, v tmavoružových okresoch každých 14 dní a vo svetloružových okresoch každých 21 dní. (Okres Michalovce sa aktuálne nachádza na regionálnej úrovni v bordovej farbe.) Podľa informácií ministra zdravotníctva Mareka Krajčího bude ale zamestnanec cestujúci do zamestnania MHD, autobusom či vlakom potrebovať test každých sedem dní, bez ohľadu na regionálnu úroveň COVID automatu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 >